W ubiegłym tygodniu „Jeżyki” realizowały nowy projekt edukacyjny „W ogrodzie”. Przez cały tydzień uczyliśmy się o roślinach, tak żeby w końcu założyć nasz własny ogródek. Dowiedzieliśmy się, skąd biorą się rośliny i czego potrzebują, aby pięknie rosnąć. Poznaliśmy pracę ogrodnika, odwiedziliśmy piękny ogródek pani Gabrysi i pani Zosi, które wystąpiły w roli ekspertów i opowiedziały nam wiele ciekawych rzeczy na temat ogrodu i prac ogrodowych. W naszej sali powstało także „CENTRUM BADAWCZE”, gdzie z zapałem i zaciekawieniem prowadziliśmy obserwacje, badaliśmy, a nawet sadziliśmy i przesadzaliśmy, a nasze rączki nie raz były brudne od ziemi.

W ostatnim dniu projektu gościliśmy rodziców na zajęciach otwartych, podczas których wielozmysłowo poznawaliśmy otaczającą nas rzeczywistość, a na koniec wykonaliśmy obrazki ogrodu z kolorowej soli.

To był tydzień pełen wrażeń, nowych doświadczeń i zdobywania wielu umiejętności.

O autorze