Wiek przedszkolny, to okres tworzenia się u dzieci trwałych nawyków, kształtowania procesów uczuciowych i umysłowych. Wychowanie dobrego i szczęśliwego dziecka wymaga osobistego zaangażowania rodziców, poświęcenia mu czasu. Czas ten można wykorzystać na wspólne zabawy i czytanie książek dzieciom. Poprzez książki maluch poznaje świat, uczy się myślenia, zadawania pytań i rozmowy, wzbogaca słownictwo, doskonali pamięć, buduje zaufanie i więź z rodzicami. Czytanie to najlepszy sposób na wspólne spędzenie czasu oraz kształtowanie wyobraźni, charakteru i wrażliwości malca. Książka powinna towarzyszyć dziecku od początku, a kontakt z nią nie może być sporadyczny, tylko powszedni. Dlatego też  w ramach akcji  „Cała  Polska  Czyta  Dzieciom” grupa „ BIEDRONEK” angażuje swoich rodziców do wspólnego czytania. Naszymi gośćmi byli chętni rodzice, absolwenci naszego przedszkola i pani sekretarz  Gminy  Ryczywół Janina Feldmann. Dziękujemy naszym gościom za poświęcony czas i za niespodzianki, które otrzymały dzieci na zakończenie spotkania.