OPOWIEŚĆ TAŃCEM ZAGRANA

                W piątek zawitał do nas już po raz kolejny artystyczny KOGEL – MOGEL. Tym razem występ nosił tytuł Opowieść tańcem zagrana”. Było to przedstawienie, które przeniosło dzieci w świat amerykańskiego filmu muzycznego, czyli musicalu. Towarzysząca mu radosna i energetyczna muzyka z amerykańskich klasyków musicalowych wprawiła przedszkolaków w wesoły nastrój. Prowadząca spotkanie pani Monika przywitała przedszkolaków piosenką “Good morning”. Dla wszystkich przedszkolaków uczących się języka angielskiego nie było tajemnicą co oznacza tytuł tej piosenki. Podczas trwania koncertu pani Monika zachęcała dzieci do różnych zabaw rytmicznych z wykorzystaniem rąk, nóg, odgłosów, gestów, mimiki twarzy. Okrzyki radości i uśmiech na twarzach dzieci był dowodem na to, że bardzo się podobało. Artyści – Pani Karolina i Pan Tomek zainspirowani scenami i muzyką z musicalu “Deszczowa piosenka” wprowadzili małych widzów  w magiczny i ciekawy świat teatru tańca. Przedszkolaki poznały także postać znakomitego tancerza, śpiewaka i artysty jakim był Fred Astaire oraz jego partnerki, również wspaniałej aktorki i tancerki – Ginger Rogers. Prowadząca spotkanie pani Monika przybliżyła dzieciom znaczenie słowa – dżentelmen (mężczyzna z klasą i zasadami). Również nasze przedszkolaki miały dużo w tym zakresie do powiedzenia. Ich zdaniem to ktoś taki, kto ładnie się ubiera, wszystko przynosi, podaje, całuje w rękę i prosi do tańca. Przedszkolaki też wzbogaciły swoją wiedzę na temat stroju takiego dżentelmena. Frak, cylinder, muszka, poszetka, spinki przy mankietach koszuli i świecące lakierki to niezbędne elementy stroju dżentelmena. Finałowy taniec naszych artystów – Charleston z charakterystycznymi ruchami nóg i rąk, łączący  w sobie również elementy stepowania, zakończył piątkowy występ.

                Zdobyte podczas koncertu wiadomości z pewnością na długo pozostaną w pamięci naszych małych widzów.