W grupie przedszkolnej Pszczółek w tym roku szkolnym odbywały się zajęcia eksperymentalno-badawcze. Na jednych z takich zajęć gościła pani mama Karola. Pani zaprosiła dzieci do zabaw z wodą i różnymi substancjami oraz przedmiotami, które toną lub pływają w wodzie. Dzieci brały udział w doświadczeniu z tworzeniem pienistego wulkanu, topieniu jajek w wodzie słonej i słodkiej oraz w occie, tworzeniu próżni, która zasysa wodę, elektryzowaniu balonu, który odchyla strumień wody płynącej z kranu i innych.

Dzieci z zaciekawieniem i ekscytacją oglądały efekty wspólnych eksperymentów. A sytuacje badawcze pobudzały ich ciekawość i inwencję do stawiania pytań i podejmowania nowych działań.

Dziękujemy rodzicom w zaangażowanie w proces edukacyjny przedszkolaków i zachęcamy innych.

jajka wulkan

pieprz działania dzieci

próżnia balonik