Również w naszej grupie odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców połączone z obserwacją zajęć przez panią Dyrektor. Tematyką zajęć było poznawanie właściwości jajek oraz obserwacje i eksperymenty z jajkami. Dzieci poznały i porównywały wielkości jaj ptaków hodowlanych, takich jak: strusie, kacze, kurze, przepiórcze, bażancie. Mogły też porównać wygląd jajek gotowanych i surowych, określić ich wygląd, zapach, konsystencję. Najciekawsze były jednak zajęcia badawcze, a więc obserwacja surowego jajka w wodzie słonej i w słodkiej, wprawianie jajek surowych i gotowanych w ruch wirowy i porównywanie tego ruchu, oraz eksperyment z jajkiem gotowanym, które miało „wskoczyć” do butelki przez wąski otwór, ale nie powiodło się  – efekt został osiągnięty po zajęciach.

                 Dzieci wykonały też efektowne prace plastyczne, z wykorzystaniem farbowanych skorupek jaj. W gotowych konturach tworzyły wielobarwne mozaiki skorupkowe.

Poprzez własne doświadczanie i eksperymentowanie dzieci uczą się bardziej efektywnie, a atrakcyjne zajęcia dostarczają im pozytywnych emocji i poczucie sukcesu.

                Dziękujemy przybyłym rodzicom za udział w naszym spotkaniu.

jajka ptaków hodowlanych porównywanie jaj

 skorupkowe mozaiki degustacja

mozaikaco było pierwsze - jajko czy kura?