Twórczość plastyczna jest jedną z najważniejszych form działalności dziecka. Dzięki plastyce przedszkolaki mogą  wyrażać swoje myśli i emocje.

W środę już od rana grupa MISIÓW  postanowiła zrobić coś kreatywnego i zabawić się w malarzy. Do zabawy zaprosiła zaprzyjaźnioną grupę TYGRYSKÓW. Malować można praktycznie na wszystkim. Nawet na tym, co z pozoru nie nadaje się do tego. Często bywa tak, że malowanie na czymś nietypowym jest ciekawsze i sprawia większą radość.Kartkę papieru dzieci zamieniły na folię stretch, a salę na łono natury. Zabrały ze sobą pędzle, farbki, folię, pojemniki i udały się na przedszkolny plac zabaw, aby stworzyć kolorowe arcydzieło.

Jak się okazało,  malowanie na folii wcale nie jest łatwe, ale sprawiło frajdę nawet tym, którzy wcale nie przepadają za pracami plastycznymi. Przedszkolaki poradziły sobie wspaniale z zadaniem. Powstały piękne malunki, tworząc tym samym własnoręcznie przygotowany witraż.