Nieopodal Poznania w Rosnówku- znajduje się przepiękny park edukacyjno – rekreacyjny, do którego zjeżdżają się całe rodziny aby mile
i pożytecznie spędzić czas. Deli Park znajduje się na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego i w związku z tym nie jest tylko miejscem rekreacyjnym lecz również edukacyjnym. 24 maja grupa Zajączków wybrała się wraz ze swoimi najbliższymi aby poznać to miejsce. Przedszkolaków oczywiście zachwyciły na początku wielkie zjeżdżalnie i huśtawki lecz po krótkiej zabawie na placu zabaw chętnie uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych. Podczas zajęć dzieci obejrzały prezentację na temat zwierząt zagrożonych wyginięciem, poznały przyczyny tego problemu. Później swoją wiedzę sprawdzały odgadując zagadki. Dzieci sprawdziły swe umiejętności podczas zajęć plastycznych wykonując pieczątki zwierząt. Wkrótce Pani Przewodnik zapoznała wszystkich uczestników wycieczki z całym terenem Deli Parku. Przedszkolaki poznały różne budowle znajdujące się w Parku Miniatur. Repliki najsłynniejszych budowli pochodziły z różnych stron świata – z Europy, Afryki i Ameryki. Zajączki zachwyciły się jednak bardziej zwierzętami prehistorycznymi – tymi z epoki lodowcowej i tymi z trochę późniejszego okresu. Dzieci podziwiały mamuty, nosorożca włochatego, tura … Przedszkolaki obejrzały również ekspozycję owadów, którym grozi wyginięcie. Owady te przedstawione były jako GIGANTY. Chociaż zwierzęta prehistoryczne i gigantyczne owady wyglądały groźnie nasze przedszkolaki ich się nie bały. Uczestnicy wycieczki mogli poznać również zwierzęta domowe oraz egzotyczne, które hodowane są na terenie parku w Mini Zoo. Wielką atrakcją dla Zajączków był spacer w Podniebnej Eko-Wiosce. Dla niektórych dzieci i oczywiście dla dorosłych przejście trasą wśród konarów drzew po ruchomych mostkach było nie lada wyzwaniem. Osoby, które ,,chodziły w chmurach” ostrożniej mogły odpocząć sobie w podniebnych domkach i rozwiązać zadania interaktywne aby dalej wyruszyć tajemniczym przejściem Eko – Wioski.
Podczas wycieczki pogoda nam bardzo dopisała, więc dzieci mogły odpocząć i wyhasać się na placu zabaw. Polecamy wszystkim to miejsce do wspólnego, rodzinnego odpoczynku i zabawy.
MY BAWILIŚMY SIĘ ŚWIETNIE!