Po raz kolejny mieliśmy okazję podziwiać występ teatralny rodziców naszych przedszkolaków. Tym razem z okazji Dnia Dziecka rodzice przygotowali dzieciom muzyczno – teatralną niespodziankę. Niespodzianką tą było przedstawienie ,,Rzepka” Juliana Tuwima, przygotowane pod kierunkiem Moniki Szczeciny, Agaty Bukowskiej i Wandy Wolniewicz. Rodzice, którzy wzięli udział w inscenizacji znanego wszystkim utworu wykazali się ponownie swoimi zdolnościami aktorskimi. Utwór ,,Rzepka” J. Tuwima nie wymagał  od naszych aktorów nauki tekstu na pamięć ponieważ głównym zadaniem występujących rodziców było przedstawienie charakteru postaci poprzez gest, ruch i przede wszystkim kostium. Musimy przyznać, że nasi rodzice wykazali się olbrzymią pomysłowością w wykonaniu stroju charakterystycznego dla danej      postaci oraz WIELKĄ ODWAGĄ I POMYSŁOWOŚCIĄ w naśladowaniu odgłosów i gestów odgrywanej postaci. Rodzice to przedstawienie przygotowali dla dzieci, więc bardzo zależało im na dobrej zabawie i w różnorodny sposób  rozbawiali naszych przedszkolaków. Na efekt fajnej zabawy miała również wpływ właściwie dobrana muzyka do danej postaci. Dzieci mogły razem z aktorem klaskać i śpiewać tworząc radosną i miłą atmosferę.

Dziękujemy naszym Aktorom – Rodzicom, którzy skorzystali z zaproszenia do udziału w teatrze i kolejny raz poświęcili swój czas na przygotowanie przedstawienia dla dzieci. W imieniu Pani Dyrektor Przedszkola oraz całego Personelu Przedszkola składamy wyrazy uznania i podziękowania za pomysłowość oraz wspaniałe przedstawienie swojej roli w utworze ,,Rzepka” J. Tuwima.

 

W przedstawieniu wystąpili:

Mała Rzepka – Maks Stachowicz

Rzepka – Natalia Wieczorek

Dziadek – Anna Kasperek

Babcia – Anna Bartkowska

Wnuczek – Michał Jasiński

Mruczek – Adam Stachowicz

Kotek – Karolina Frąckowiak

Kurka – Agnieszka Kościółek

Gąska – Agnieszka Ostrówka – Komasa

Bocian – Agnieszka Wieczorek

Żabka – Estera Olech

Kawka – Sylwia Grzybowska

Narrator – Michalina Furtak