Pod takim tytułem odbyło się ostatnie spotkanie w tym roku z grupą muzyczną Kogel Mogel. Artyści przywitali się z Przedszkolakami czeskim okrzykiem AHOJ, ponieważ to spotkanie poświęcone było muzyce czeskiej. Tym razem dzieci zabawiał zespół Knedliky oraz Makowa Panienka. Na początku spotkania Joẑin i Hawranek oczywiście zagrali skoczną piosenkę na temat ,,Śliwkowych knedlików” tak bardzo ulubionych przez Czechów. Artyści przygotowali dla dzieci wiele atrakcji. Przedszkolaki najpierw szukały Rumcajsa, Krecika oraz Żwirka i Muchomorka – bohaterów bajek ukrytych na dekoracji. Następnie odgadywały tytuł bajki słuchając grane przez muzyków melodie. Fajną zabawą okazała się nauka czeskich słów. Niektóre słowa brzmiały trochę podobnie do polskich i można było sobie skojarzyć ich znaczenie, niektóre trochę śmiesznie, tak jak np. : ,,mam napad” co oznacza ,,mam pomysł” Przedszkolaki poznały takie słowa: vlak – (pociąg), rychlik – (pociąg pośpieszny), skokan – (żaba), hudba –  (muzyka), nastroje – (instrumenty). Dzieci zostały włączone również do pomocy budowy metra, które oczywiście budował Krecik. W tej zabawie dzieci wykazały się sprawnością języka wymawiając głoskę ,,rrrrrrrrrrrr” Podczas spotkania Joẑin i Hawranek zagrali nam jeszcze śmieszną piosenkę o Józku wyskakującym z bagien czyli ,,Joẑin  z baẑin” oraz utwór o ,,krumlovskim zamku” Dzieci podczas spotkania poznały instrumenty wykorzystane przez muzyków – były to skrzypce oraz banjo, na których była prezentowana czeska muzyka. Brawo dla KNEDLYKÓW!!