3. czerwca 2016r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Ryczywole odbył się II Gminny Konkurs Recytatorski pod hasłem: „Przyroda słowem zaklęta…”. Konkurs zorganizowały nauczycielki Przedszkola Publicznego w Ryczywole, panie: Sabina Marcinkowska, Aldona Markwitz oraz Justyna Kozłowska. Do udziału zgłosiło się 23. dzieci z Przedszkoli Publicznych w Ludomach i Ryczywole. Wykonawców oceniało jury w składzie: p. Aldona Janc – kierownik Biblioteki Publicznej w Ryczywole oraz panie: Aldona Markwitz i Justyna Kozłowska. Komisja konkursowa miała niezwykle trudne zadanie, gdyż dzieci bardzo się starały i pięknie recytowały przygotowane wiersze. Uczestników aktywnie wspierali najbliżsi. Jury wyłoniło laureatów w dwóch kategoriach wiekowych:

  • 3-4 – latki:

Miejsce I – Cyprian Kmiotek

Miejsce II – Marcel Galiński

Miejsce III – Lena Karnicka

Wyróżnienie – Anita Rabiega

Wyróżnienie – Mikołaj Nowak

  • 5-6 – latki:

Miejsce I – Wojciech Berndt

Miejsce II – Martyna Pyssa (Przedszkole Ludomy)

Miejsce III – Julia Tyderka

Wyróżnienie – Aleksandra Koplin

Wyróżnienie – Maria Grzybowska

Wyróżnienie – Roksana Radzio (Przedszkole Ludomy)

Laureatom i wyróżnionym gratulujemy, a pozostałym dziękujemy za udział w konkursie.

Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki. Fundatorami nagród były firmy LechoTrans i ŁukMar, którym serdecznie dziękujemy!!!

O autorze