TYGRYSKI NA WYCIECZCE W DELI PARKU

W minionym tygodniu grupa “Tygrysków” wczesnym rankiem wraz z rodzicami wyruszyła na ciekawą wycieczkę do Rosnówka koło Poznania, gdzie znajduje się park edukacyjno-rozrywkowy – DELI PARK. Na wszystkich czekały tam liczne atrakcje i niespodzianki. Ogromny plac zabaw, piękna pogoda pozwoliły Tygryskom sprawdzić swoją sprawność ruchową. Zjeżdżalnie, huśtawki, podskoki na dmuchańcach to jest to, co Tygryski lubią najbardziej. Zajęcia edukacyjne wzbogaciły i utrwaliły wiedzę dzieci na temat zwierząt i roślin zagrożonych wyginięciem. Spacer z Panią Patrycją – naszym przewodnikiem, po całym terenie Deli Parku pozwolił poznać  różne budowle świata – oczywiście ich miniatury. Duże wrażenie zrobiły też znajdujące się figury zwierząt prehistorycznych (mamut, tur, włochaty nosorożec) oraz ekspozycja gigantycznych owadów. Zwiedzaliśmy również Mini Zoo, gdzie zobaczyliśmy między innymi przepięknego pawia, różową kurę, koniki, kozy, lemury. Testem na odwagę, nie tylko dla dzieci, ale również dla rodziców, był spacer na zawieszonych na wysokości 5 m ścieżkach w Podniebnej Eko-Wiosce. W poszczególnych stacjach – domkach dzieci musiały odszukać ukryte w  lesie zwierzę i rozwiązać związane z nim zagadki.

Wszystkim, którzy chcieliby w ciekawy sposób spędzić czas, bardzo to miejsce polecamy. Deli Park to zabawa, nauka i wypoczynek.