Każde dziecko uwielbia zabawę. Niektóre lubią zabawy na podwórku, inne czują się lepiej podczas zabaw w domu czy w przedszkolu. Podczas przygotowań  uroczystości dla naszych Rodziców narodził się też pomysł na zabawy związane z różnymi  zawodami. Poznając określoną pracę rodziców, dzieci mogły wykorzystać wiedzę do przeprowadzenia świetnych zabaw. Niekiedy zamienialiśmy się w artystów – bawiąc się gliną lepiliśmy różne drobiazgi,  projektowaliśmy balowe sukienki dla mam, bawiliśmy się w malarzy malując ,,radosny plakat” Pewnego dnia zabawiliśmy się w pokaz mody. Każdy przedszkolak mógł zaprezentować swoją kolekcję przechadzając się po granatowym dywanie. Niektórzy prezentowali swoje umiejętności aktorskie podczas wywiadu wypowiadając się na temat swoich rodziców. Najlepszymi ekspertami, którzy mogli nam przekazać wiadomości związane ze swoją pracą byli oczywiście nasi rodzice. Nasi goście pokazali nam, jak można bawić się, często przynosili do przedszkola różne elementy, które wykorzystywaliśmy podczas zabaw. Mama Zosi zaprezentowała nam świetną zabawę w sklep. Mogliśmy kupować produkty na które mieliśmy ochotę – te produkty pani Agnieszka oczywiście wcześniej zamówiła do naszego sklepu. Mama Zosi zadbała nie tylko o ,,pełen sklep” lecz również o nasze zdrowie. Wszystkie dzieci otrzymały pomidorki koktajlowe, które zjedliśmy ze smakiem… noooo… było też coś słodkiego. Bawiliśmy się też w kucharzy. Mama Nikolasa oraz rodzice Zosi pomagali nam bezpiecznie przygotować zdrowe i pyszne kanapki. Przygotowując nasze kanapki wykorzystaliśmy produkty, które wyhodowaliśmy w naszym przedszkolnym ogródku. Z apetytem zjedliśmy sałatę, rzodkiewki, koperek i szczypiorek. Wypiliśmy też pyszną i zdrową wodę z listkami  melisy i mięty. W przedszkolu gościliśmy również mamę Wojtka oraz mamę Franka. Pani Karolina z panią Agnieszką pokazały nam jak można bawić się opiekując się pacjentami. Niektórzy z nas przez chwilę stali się ,,prawdziwymi pacjentami”, ponieważ Panie zakładały nam opatrunki, mierzyły temperaturę i ciśnienie, przygotowywały do zabiegu. Mogliśmy też zobaczyć jak wygląda prawdziwe pobieranie krwi – pani Agnieszka była bardzo dzielna – otrzymała naklejkę DZIELNY PACJENT. Panie obdarowały nas wieloma prezentami- każdy z nas otrzymał rękawiczki, strzykawkę i oczywiście naklejkę  z napisem – dzielny pacjent.

Dziękujemy wszystkim gościom za pomysły na świetną zabawę – PRZECIEŻ NASI RODZICE TEŻ BYLI KIEDYŚ DZIEĆMI!