W poniedziałek 13. czerwca najmłodsze przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Powiatowej Komendy Straży Pożarnej w Chodzieży. „Jeżyki” już od samego rana były bardzo podekscytowane swoją pierwszą samodzielną wyprawą na wycieczkę. Z radością, ale także z odrobiną obawy wsiadły do autokaru. Na miejscu serdecznym uśmiechem i życzliwością powitali nas Strażacy, ciekawie opowiadali o swojej pracy i demonstrowali sprzęt strażacki. Ogromnym zainteresowaniem dzieci cieszyła się rura, którą strażacy zjeżdżają udając się na akcję. Maluszki mogły również przymierzyć hełm, spróbować swoich sił w celowaniu wodą do celu o także wsiąść do wozu strażackiego. Z żalem wracaliśmy do przedszkola, a większość „Jeżyków” z przekonaniem twierdziła, że, gdy dorosną  będą strażakami.

Serdecznie dziękujemy panu Michałowi, tacie Kubusia, za pomoc w zorganizowaniu wycieczki.

O autorze