W piątek 17. czerwca w Gorzewie odbył się Piknik Artystyczny zorganizowany przez panie Monikę Napierała, Aldonę Markwitz, Justynę Kozłowską i Sabinę Marcinkowską, przy ogromnym wsparciu rodziców i sołectwa Gorzewo. Mimo, że pogoda nie dopisała, na dworze padał ulewny deszcz i szalała wichura, to zabawa i tak była przednia. Podczas pikniku dzieci z naszego przedszkola miały okazję obcować z literaturą, muzyką i plastyką. Gościem honorowym pikniku była Wójt Gminy Ryczywół pani Renata Gembiak – Binkiewicz.  Impreza rozpoczęła się od spotkania z autorką wierszy dla dzieci, panią Wiesławą Pyrcz. Potem świetnie bawiliśmy się podczas zabaw przy muzyce, które poprowadziła pani Paulina Galińska. Przez cały czas dzieci rozwijały też swoje talenty plastyczne i wyobraźnię podczas różnorodnych zabaw manualnych i plastycznych. Mogły m.in. malować na płótnie, lepić z masy solnej, wykonać pamiątkowy  „medal”, czy wiatraczek. Zabawę uświetniła wizyta clowna, który rozweselał wszystkich do rozpuku. Ostatnią atrakcją pikniku była wizyta ratowników z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Rogoźnie, którzy przed wakacjami przypomnieli jak bezpiecznie spędzać wolny czas oraz pokazali dzieciom sprzęt ratunkowy. Na koniec pani Dyrektor Elżbieta Matuszak podziękowała organizatorom, przybyłym gościom i wszystkim uczestnikom pikniku. Wszystkie dzieci z szerokimi uśmiechami na buziach i rączkami pełnymi wykonanych przez siebie dzieł sztuki wróciły do domu.

O autorze