W minionym tygodniu nasze przedszkolaki zostały zaproszone do Szkoły Podstawowej w Ryczywole na przepiękne przedstawienie pod tytułem „Królewna Śnieżka”. Zaskoczeniem, ale też nowym doświadczeniem dla przedszkolaków było to, że przedstawienie odbyło się w trzech językach: polskim, angielskim i niemieckim. Jak się dowiedzieliśmy od organizatorów tego przedstawienia – Pani Natalii Dachtery i Kamili Skrzypek to  metoda polegająca na naprzemiennym używaniu kodów językowych.

                   Wszystkie dzieci miały okazję zobaczyć swobodną, pełną humoru grę uczniów należących do  kółka języka niemieckiego i angielskiego, którzy jeszcze tak niedawno chodzili do naszego Przedszkola.  Poszczególne role zagrali: Śnieżka – Zuzia Szczecina,  Książę – Jakub Pieczek, Zła Królowa – Olga Rozynek, Naukowiec – Olga Skrzypek, Służący Królowej – Kacper Guralczyk, Pielęgniarka – Małgosia Szymańska, Krasnoludki – Oliwia Ratajczak, Sandra Kamińska, Dominika Marcinkowska, Paulina Kaczmarek, Dominik Surdyk, Norbert Bartkowski, Lustro – Kacper Koszny. Narratorami byli Ewa Wołyńska i Tymoteusz Wrembel.

                Nasze przedszkolaki  od początku do końca przedstawienia były bardzo zainteresowane tym, co dzieje się na szkolnej scenie. Z niepokojem obserwowały zamiar otrucia Śnieżki przez Złą Królową, zaprzyjaźniły się z Krasnoludkami, śmiały z roztargnionej Pielęgniarki i cieszyły z uratowania Śnieżki przez Księcia – Doktora. Piękne stroje, rekwizyty, odpowiednio dobrana muzyka i piosenki oraz prezentacja multimedialna zawierająca obrazki z bajki pod tytułem „Śnieżka” sprawiły, że przedstawienie w wykonaniu uczniów stało się dla przedszkolaków bardzo ciekawym wydarzeniem, pełnym różnych emocji.

                Dziękujemy bardzo za zaproszenie, a Paniom: Natalii i Kamili gratulujemy ciekawego pomysłu, życzymy kolejnych sukcesów i wielu tak zdolnych aktorów – a takich u nas w Przedszkolu nie brakuje.