Dzieci z grupy „ Żabek” przy pomocy mam wykonały domowe chałki. Każde dziecko wykonało własny kształt (przy niewielkiej pomocy), były bułeczki, motylki, kwiatki, a nawet kształt wałka do ciasta. Domowy przepis, niezbędne produkty i … chałki wykonane. Dzieci wzbogaciły swoją wiedzę: prawidłowo wymieniły nazwy produktów niezbędnych do pieczenia, potrafiły policzyć ilość chałek, by wreszcie? Po prostu je zjeść. Dzieciom bardzo smakowały wypieki, bowiem nic tak dobrze nie smakuje.. od tego, co zrobiło się samemu. Proces wypieku chałek w piekarniku dzieci powierzyły Paniom kucharkom, które przypilnowały, aby drożdżowe ciasto upiekło się w odpowiedniej temperaturze oraz czasie. Z okazji Dnia Dziecka przy omawianiu tematyki „Dzieci Świata” dzieci wykonały pizzę. Każde dziecko poznało etapy powstawania wypieku oraz jego składników. Dzieci ozdobiły pizzę swoimi ulubionymi dodatkami. Zapach pieczonej pizzy wypełnił całe przedszkole. Dzieci doskonale się bawiły i z przyjemnością próbowały swoich wypieków. Było smacznie i  zabawnie. Oczywiście swoimi wypiekami dzieci poczęstowały personel przedszkola, a wiele osób chciało przepis na tak smaczne wypieki. Grupa „Żabek” to doskonali kucharze, ale także pracowici ogrodnicy. Dzieci brały aktywny udział w sadzeniu roślin oraz sianiu ogródka przedszkolnego, doskonale przygotowani (odpowiedni ubiór i sprzęt) aktywnie pracowali w ogródku. A kiedy już wszystko wyrosło dzieci dbały o czystość ogródka. Pierwsza rzodkiewka okazała się bardzo smaczna ( choć troszkę ostra 😉 ) Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w dostarczeniu sadzonek i nasion oraz narzędzi ogrodniczych i naszym mamom,  które pomogły dzieciom przy wykonaniu tak dużej ilości ciasta drożdżowego 🙂