Z nikim nie jest tak beztrosko i radośnie, jak z rodzicami. Z mamą i tatą można przemierzać świat i odkrywać nowe horyzonty. Nikt też lepiej nie pocieszy w chwilach smutku i nie przegoni strachów przed snem. Dnia 03.06.2016 r. w grupie „Żabek” odbyła się wielka uroczystość z okazji „Dnia Mamy i Taty” . Na zaproszenie dzieci oraz wychowawcy przybyli do przedszkola  niezwykli goście, dla których dzieci przygotowały z serca płynące życzenia, piosenki, wiersze oraz układy ruchowe do utworów muzycznych o tematyce rodzinnej. Podczas występów adresowanych do rodziców, na twarzach mam i tatusiów dało się zauważyć uśmiech, a czasem nawet łzy wzruszenia. Na zakończenie występu dzieci wręczyły przybyłym rodzicom osobiście przygotowane upominki z życzeniami. Wielka trema, trochę łez- ale występy się udały! Rodzice byli zadowoleni i wzruszeni. Ściskali swoje pociechy i dziękowali za upominki. To był wyjątkowy i pełen wrażeń dzień. Rodzice byli zachwyceni występami swoich pociech. Po części oficjalnej odbył się słodki poczęstunek. Uroczystość przebiegała w miłej i ciepłej atmosferze  i na pewno na długo zapadnie w pamięci dzieci i rodziców. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji uroczystości.