W minionym tygodniu już po raz ostatni odwiedziła nas w tym roku szkolnym pani Agnieszka – mama Kamila, która po raz kolejny przybyła z ciekawymi niespodziankami. Pani Agnieszka uczy biologii dużo starsze dzieci od naszych „Tygrysków”, jednak informacje, które nam przekazała wcale nie były dla naszych przedszkolaków trudne. Na postawione pytania pani Agnieszka bardzo często uzyskała prawidłową odpowiedź. W mijającym roku szkolnym mogliśmy zobaczyć: szkielet ptaka, poznać jego budowę i dowiedzieć się co sprawia, że ptaki potrafią latać. Ciekawym pokazem były owady, pająki i skorpiony. W czasie przygotowań do uroczystości Dnia Mamy i Taty nasza sala wypełniona była serduszkami – papierowymi, z baloników. Wtedy też „Tygryski” poznały budowę prawdziwego serca i jego ogromne znaczenie dla wszystkich ludzi i zwierząt. Preparat żaby sprawił, że wiemy jak jest żabka zbudowana i poznaliśmy dokładnie etapy jej rozwoju od jajeczek, czyli skrzeku, do dorosłego osobnika. Mieliśmy okazję poznać ciekawe urządzenie jakim jest mikroskop i za jego pomocą obserwowaliśmy jak wygląda krew. Wszyscy bardzo czekaliśmy na spotkania z panią Agnieszką. Wzbogaciliśmy swoją wiedzę o otaczającym nas świecie. Bardzo, bardzo dziękujemy i czekamy na następne spotkania po wakacjach.