W dniu 13.06.2016 r. grupa „Żabek” wybrała się do Rogowa do „Zaurolandii”. Spełniły się marzenia dzieci o podróży w czasie. Żabki spotkały wielkiego diplodoka, stanęły oko w oko z groźnym tyranozaurem, a nad głowami zobaczyły pterodaktyle. A spacer w malowniczych okolicach jeziora Rogowskiego z przewodnikiem, który przybliżył historię Ziemi 500 mln lat temu zmienił się w niezapomnianą przygodę. Na niespełna 2-kilometrowej ścieżce dydaktycznej rozmieszczono blisko 100 modeli dinozaurów oraz innych zwierząt morskich. Dzieci dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy między innymi, które stworzenia było mięso, a które roślinożerne. Nauczyły się nawet rozróżniać je po wielkości i kształcie zębów. Był też czas w którym dzieci się posiliły i napiły, aby mieć energię na zabawy na placu zabaw. Najlepszą atrakcją dla dzieci okazał się park rozrywki na którym dostępne były atrakcje takie jak: dmuchane zamki, karuzele, ciuchcia, park linowy, łódeczki, tor miniqadowy oraz ogromny plac zabaw. Nie zabrakło lekcji dydaktycznej w której dzieci bawiły się w geologów, za pomocą dłuta wydobywały skarby: muszle, kamyki oraz model dinozaura. Po zakończeniu ciężkiej pracy każdy z uczestników próbował nazwać swojego „Dinusia” i trzeba przyznać, że wielu się to udało. Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola!