W słoneczny, czwartkowy poranek – 22 września – ,,Zajączki” i ,,Tygryski”, wyruszyły na wycieczkę do Muzeum Młynarstwa w Jaraczu.  Przedszkolaki mogły spróbować swoich sił w pracach związanych z produkcją kaszy i mąki. Czynności takie jak mielenie, tłuczenie, przesiewanie za pomocą specjalnych urządzeń jak stępy, żarna czy sita sprawiły wszystkim wiele radości. Po ciężkiej pracy, dzieci pod opieką Pana Mateusza Klepki – przewodnika i etnologa przystąpiły do zwiedzania muzeum, gdzie poznały różne sposoby  wytwarzania mąki – od czasów rozcierania zboża kamieniami, poprzez coraz bardziej udoskonalone i unowocześnione urządzenia. Po części edukacyjnej przedszkolaki spędziły wesoło czas na placu zabaw, a na koniec zajadały się pysznymi kiełbaskami z ogniska. Wycieczkę do Jaracza zaliczamy do bardzo udanych. Wróciliśmy do przedszkola bogatsi w nową wiedzę, umiejętności i doświadczenia.