W piątek 7 października dzieci ponownie spotkały się grupą artystyczną Kogel – Mogel. Tym razem w ten jesienny dzień wsłuchiwaliśmy się w nastrojową muzykę Fryderyka Chopina. Przedszkolaki poznały również wiele szczegółów z życia naszego wielkiego kompozytora. O wybitnym muzyku opowiadał nam Wojciech Żywny – nauczyciel małego Frycka (Aktorka). Dzieci dowiedziały się o wielkim talencie Fryderyka Chopina, który poprzez wielokrotne ćwiczenia oraz wielką wrażliwość stał się wspaniałym wirtuozem. Poprzez głębokie przeżywanie muzyki Fryderyk Chopin stał się prawie nierozłączny z instrumentem, na którym grał. Na spotkaniu dzieci poznały kolejny instrument – fortepian. Dowiedzieliśmy się, że fortepian ma aż 88 klawiszy! To pewnie dlatego między innymi Fryderyk Chopin tworzył tak wspaniałą muzykę. W przedszkolu dzieci słuchały utworów w wykonaniu pana Mateusza Urbaniaka. Tym razem przedszkolaki poznały nowe słowa związane z muzyką: fortepian, kompozytor, wirtuoz, Fryderyk Chopin, koncert. Podczas koncertu dzieci zabawiały dwie myszki, które zamieszkały w fortepianie.
Dobrze, że muzyka naszego, wielkiego wirtuoza powróciła do nas na chwilę…