Każdy pies zasługuje na miłość człowieka, ale nie każdy człowiek zasługuje na miłość psa.

W dniu 7.10.2016 r. nasze przedszkole odwiedziły wolontariuszki ze schroniska ,,Azorek” w Obornikach oraz dwa psiaki – Kulka i Winner. Pani Katarzyna Ziółkowska oraz  Kinga Ziółkowska wzbogaciły wiedzę dzieci na temat życia psów w schronisku. Przedszkolaki dowiedziały się jak dbać o zwierzęta, co to za miejsce – schronisko – oraz jak można pomóc znajdującym się tam psiakom. Pani Kasia opowiedziała dzieciom o czym należy pamiętać, idąc z psem na smyczy, jak prawidłowo karmić oraz jak nie należy z czworonogiem postępować. Pies Kulka wykazał się dużymi umiejętnościami – leżał, siadał, skakał, przybijał piątkę i całował Panią Kasię. Wizyta Gości dała dzieciom wiele radości, a jednocześnie była doskonałą lekcją wrażliwości na krzywdę zwierząt.

W październiku i listopadzie zostanie zorganizowana w naszej placówce zbiórka pokarmów dla schroniska ,,Azorek” w Obornikach. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do pomocy zwierzakom. Każda puszka, koc, karma to dla podopiecznych schroniska wielka pomoc i radość.