Szumią drzewa w wielkim lesie

Wiatr powiewa, echo niesie

 

                W dniu 18 października, nasze Przedszkole odwiedziła pani Maria Spychała z Nadleśnictwa Sarbia, która przekazała dzieciom wiele cennych informacji na temat miejsca jakim jest las. Dzieci rozpoznawały leśne zwierzęta przedstawione na ilustracjach, rozpoznawały ich tropy, utrwaliły nazwy drzewa, na których rosną żołędzie, kasztany, jarzębina,  szyszki oraz dowiedziały się jakie  drzewo   gubi na zimę igły.  Nasz Gość podkreślił również, że my, ludzie, jesteśmy gośćmi w lesie i powinniśmy szanować gospodarzy, czyli zwierzęta tam mieszkające. Wskazała, że las odgrywa duże znaczenie dla środowiska, a człowiek powinien o niego dbać – nie zaśmiecać go i nie stwarzać zagrożeń pożarowych.

                Na zakończenie dzieci podziękowały pani Marii  piosenką  i  kwiatami, a pani Maria przekazała dzieciom książeczki zawierające piękne ilustracje z Nadleśnictwa Sarbia. Serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas i przekazane wiadomości.