Omawiając temat LAS, dzieci z grupy Tygrysków oraz Zajączków skorzystały z zaproszenia Państwa Katarzyny i Tomasza Mańkowskich i wybrały się do pobliskiego zakładu pracy – DREWSTYLU, w którym produkowane są meble. Podczas wycieczki przedszkolaki sprawdziły co dzieje się z drzewem, które wycięto w lesie. Już na początku naszego spaceru zobaczyliśmy drewniane deski ułożone w stosy, a obok wielkie zbiorniki w których były wiórki powstałe z cięcia drewna. W stolarni zobaczyliśmy jak pracownicy wykorzystują drewniane listwy do wykonania mebli oraz maszynę, która wycinała niezwykłe, drewniane kształty. Przedszkolaki zaobserwowały również pracę tapicerów, którzy sprawnie obijali materiał na drewnianych elementach mebli. Dzieci z ciekawością oglądały również szwalnię. Tutaj przedszkolaki zobaczyły, jak pracownicy ozdabiają tapczany szyjąc między innymi kolorowe poduszki. Niebawem znaleźliśmy się w miejscu kontroli jakości wykonanych mebli. Przedszkolaki również ,,dokonały kontroli jakości”, siadając na chwilę na tapczanie sprawdziły, czy jest wygodny. Na koniec naszej badawczej wycieczki na temat drewna – wiedzieliśmy już, że drzewa hodowane w lesie są bardzo potrzebne do produkcji mebli. Wycieczka wzbogaciła dzieci w wiedzę na temat wykorzystania drewna. Przedszkolaki otrzymały również prezenty – drewniane klocki i słodycze. Dzieci od razu wykazały się pomysłowością sposobu wykorzystania drewnianych klocków.
Serdecznie dziękujemy Państwu Katarzynie i Tomaszowi Mańkowskim za poświęcony czas oraz wzbogacenie wiedzy i przeżyć dzieci.