Okazało się, że w naszym przedszkolu pracuje pan, który dużo wie o lesie, a przede wszystkich o zwierzętach, które w nim mieszkają. Pan Remigiusz Majchrzak jest myśliwym i chętnie spotkał się z dziećmi z grupy Zajączków i Tygrysków. Tym razem Przedszkolaki zobaczyły pana Remigiusza w mundurze myśliwskim. Wszystkie dzieci z wielkim zainteresowaniem obejrzały prezentację multimedialną i z wielką uwagą słuchały o tym, czym zajmują się myśliwi. Dzieci dowiedziały się, że myśliwi pełnią bardzo ważną rolę – pomagają zwierzętom przetrwać zimę. Przedszkolaki obiecały, że podzielą się ze zwierzątkami leśnymi swoimi kasztanami i żołędziami. Podczas spotkania dzieci wykazały się dużą wiedzą i chętnie podejmowały dyskusję z panem Remigiuszem. Przedszkolaki bez problemu posługiwały się takimi słowami jak: ambona, lornetka, sygnałówka, szable dzika, poroże itp. Niektóre dzieci miały jeszcze małe problemy z poprawnym rozpoznawaniem tropów zwierząt – bo to przecież nie jest taka łatwa sprawa! Na pewno w przyszłości Przedszkolaki wyrosną na Wielkich Tropicieli różnych przygód!
Dziękujemy panu Remigiuszowi za bardzo ciekawe spotkanie.