Tym razem dzieci podczas kolejnego spotkania z artystami poznały historię powstania instrumentów strunowych szarpanych. Artyści poprzez muzykę przenieśli dzieci w okres średniowieczny. Pani Agnieszka opowiedziała dzieciom przygodę pewnego myśliwego, który odkrył, że cięciwa w łuku do polowania wydaje dźwięki. Dzieci dowiedziały się, że w ten sposób odkryto pierwsze struny. Natomiast pani Alicja zaprezentowała przedszkolakom harfę, która swym wyglądem przypomina nieco łuk myśliwski. Przecudna muzyka wydobywająca się ze strun harfy na chwilę wprowadziła nas w chwilę zadumy i wyciszenia. Nasze przedszkolaki spróbowały zaśpiewać gamę – słuchały jak dźwięki wspinają się coraz wyżej lub schodzą coraz niżej. Podczas spotkania artyści zapoznali dzieci również z mandoliną – pan Przemek wspólnie z dziećmi liczył struny, pokazał pudło rezonansowe które wzmacnia dźwięki muzyki, a następnie zagrał nam szybką muzykę. Artyści przedstawili nam jeszcze jeden instrument strunowy szarpany – była to gitara. Dzieci dowiedziały się, że zwykłe wiadro może również stać bardzo dobrym instrumentem do zabaw muzycznych. Na zakończenie spotkania wróciliśmy jednak do czasów współczesnych. Pani Agnieszka przy akompaniamencie instrumentów zaśpiewała nam piosenkę z serialu ,,Soy Luna”