W poniedziałek,  7 listopada, już po raz drugi w naszym Przedszkolu odbyło się spotkanie z Arkadiuszem Hornikiem – pedagogiem, psychoterapeutą, założycielem i dyrektorem ośrodków terapeutycznych.  Pan Arkadiusz  podał przykłady błędów jakie najczęściej my – dorośli popełniamy i jak negatywny mogą one mieć wpływ na rozwój, zachowanie, postępowanie małego dziecka. Prowadzący, przekazując swoją wiedzę,  wielokrotnie posługiwał się przykładami z życia i swojej pracy terapeutycznej. Mówił z ogromnym zaangażowaniem i troską o dzieci. Wskazał jak postępować, jakich używać metod wychowawczych aby być autorytetem dla swojego dziecka, a ono samo w przyszłości mogło jako dorosła osoba nawiązać prawidłowe relacje z innymi ludźmi. Wielokrotnie podkreślał, że miłość to nie tylko uczucie i emocje ale również odpowiedzialność, trud i poświęcenie. Podkreślał fundamentalne znaczenie rodziny, znaczenie wzajemnych relacji między małżonkami, partnerami dla prawidłowego rozwoju dziecka.

Przekazana wiedza, bezpośredniość oraz charyzma i poczucie humoru prowadzącego  spotkanie, na długo pozostaną w pamięci osób, które w nim uczestniczyły.