W naszej placówce gościliśmy ostatnio ratownika medycznego. Pani Joanna Kuliberda przyjechała do przedszkola z dość nietypowym gościem. Każda grupa przedszkolna poznała fantoma Sama. Spotkanie z ratownikiem medycznym było wielką okazją do utrwalenia wiadomości na temat sposobu udzielania pomocy osobom, u których nastąpiło zatrzymanie krążenia. Pani Joasia w bardzo przystępny sposób podawała dzieciom różne formuły postępowania związane z ratowaniem życia ludzkiego. Poznaną wiedzę nasze przedszkolaki utrwalały właśnie na fantomie Samie. Bez problemu sprawdzały oddech, wzywały karetkę pogotowia oraz podejmowały zabiegi resuscytacyjne. Dzieci ratując Sama wykonywały trzydzieści uciśnięć klatki piersiowej oraz dwa oddechy. Nasze przedszkolaki były bardzo zainteresowane spotkaniem z ratownikiem medycznym. Spotkania w poszczególnych grupach pozwoliły dzieciom na większe utrwalenie i opanowanie umiejętności związanych z ratowaniem życia.

Bardzo serdecznie dziękujemy pani Joannie za poświęcony czas.