„Święty Andrzej ci pokaże, co ci los przyniesie w darze”

Andrzejki w naszym przedszkolu to już tradycja, dlatego 30 października w naszej placówce zapanowała magiczna atmosfera. Było lanie wosku, wróżenie z kart, monet, gwiazd. Nie zabrakło też ustawiania butów, przekuwania serduszek z imionami chłopców i dziewczynek, wróżenia za pomocą butelki oraz losowanie karteczek z obrazkiem przedstawiającym zawód wykonywany w przyszłości. Ciekawe wróżby we wszystkich grupach przeplatane były tańcami, zabawami ruchowymi i słodkim poczęstunkiem.

To był bardzo wesoły dzień. Wszystkim przedszkolakom dostarczył wielu przeżyć i emocji. Był okazją do rozbudzania w dzieciach ciekawości i chęci poznania naszej ludowej tradycji. Ciekawe, czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie!