Podczas piątkowego spotkania z muzyką dzieci poznały kolejny instrument – akordeon. Tym razem przy akompaniamencie tego instrumentu poznawaliśmy tradycje świąteczne z różnych stron świata. Na początku wysłuchaliśmy góralskiej kolędy ,,Oj maluśki”, zagranej przez pana Krzysztofa, a następnie pani Karina zaprosiła nas do Afryki. Dowiedzieliśmy się, że dzieci w Afryce na święta ozdabiają palmy kwiatami i światełkami. Przy akompaniamencie piosenki ,,Let it snow” Franka Sinatry ,,pojechaliśmy” do Stanów Zjednoczonych, gdzie wielką tradycją świąteczną jest ozdabianie domów na zewnątrz. Pan Zbyszek poinformował nas, że prowadzone są różnorodne konkursy na najładniej ozdobiony dom. Następnie wyruszyliśmy do Islandii. Tam do niegrzecznych dzieci przychodzą Trole. Jest ich aż trzynaście – straszą i psocą, oblizują łyżki, zjadają kiełbasę, noo… i strasznie skrzypią drzwiami…. , a niegrzecznym dzieciom zamiast słodyczy wkładają do butów zgniłe ziemniaki. Pani Karina zaprosiła nas jeszcze do ciepłej Hiszpanii, dzieci wraz z artystami zaśpiewały ,,Feliz Navidad” – (Wesołych Świąt). Kolejnym etapem świątecznej podróży przedszkolaków był Meksyk i Peru. Tutaj dzieci po tzw. Mszy Koguta otrzymują od Secreto Amigo (Tajemniczego Przyjaciela) piniaty, w których ukryte są prezenty. Odwiedziliśmy też Kongo, gdzie wszyscy po mszy o poranku bawią się i śpiewają w języku malinke Ostatnim etapem naszej świątecznej podróży była wizyta w Australii. Dzieci słuchając piosenki ,,Jingle Bells” dowiedziały się, że Mikołaj pojawia się na plaży i wychodzi prosto z wody – bo jest nurkiem!
Wszystkie zwyczaje świąteczne obchodzone na całym świecie są po prostu niezwykłe.