Projekt edukacyjny – zdrowie

W listopadzie wzbogacaliśmy swoją wiedzę na temat ZDROWIA. Stworzyliśmy siatkę pytań i beczkę słów na podany temat. Dowiedzieliśmy się, że bakterie i wirusy, chociaż tak małe, mogą wywołać groźne choroby. Układaliśmy piramidę żywienia i teraz wiemy jak zdrowo się odżywiać. Wiemy ile człowiek ma kości, zębów (mlecznych i stałych), czym oddychamy i jak ważny dla naszego zdrowia jest serce i mózg. Zabawa w leczenie misiów (i nie tylko misiów) sprawiała nam ogromną frajdę. Odwiedziła nas pani doktor – Danuta Nyka – Woźniak, za co jej serdecznie dziękujemy. Spotkanie z ratownikiem pozwoliło nam wzbogacić wiedzę na temat pierwszej pomocy (masaż serca, wzywanie pomocy, numery alarmowe 112, 999). Mama Jasia zaprosiła nas do apteki, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć ogromną ilość syropów, tabletek, które można kupić, gdy jesteśmy chorzy. Stworzyliśmy Centrum Badawcze, które było doskonałą okazją do badania, obserwowania i zabawy. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy dostarczyli nam rekwizytów, pomocy, przyborów do zorganizowania naszej apteki. Dzięki tym zajęciom każdy Tygrysek już wie, jak zdrowo się odżywiać, dbać o higienę ciała i jamy ustnej, ubierać się do pogody i jak ważna dla zdrowia jest gimnastyka. A wszystkie Tygryski uwielbiają przecież brykać !