Projekt edukacyjny – LAS

Nasza grupa realizowała projekt edukacyjny – LAS. W tym czasie odbyliśmy wycieczkę do najbliższego lasu, Nadleśnictwa Sarbia oraz firmy DREWSTYL produkującej meble. Odwiedziło nas też wielu ekspertów: pani Maria Spychała z Nadleśnictwa Sarbia, pani Agnieszka – mama Kamila, która jest nauczycielką przyrody,  oraz pan Remigiusz, który interesuje się myślistwem.

Spotkania, spacery, wycieczki oraz zgromadzone książki, atlasy, encyklopedie pozwoliły nam zdobyć wiele cennych informacji. Dowiedzieliśmy się co to są piętra leśne, jakie mamy rodzaje drzew, jak zbudowane jest drzewo i dlaczego na zimę gubi liście. Wiemy, jak określić wiek drzewa, poznaliśmy nazwy zwierząt leśnych (dużych i tych najmniejszych), znamy nazwy grzybów jadalnych i trujących. Wykonaliśmy wiele ciekawych prac plastycznych, oglądaliśmy filmy edukacyjne oraz graliśmy w różne interaktywne gry o leśnej tematyce. Nasze Centrum Badawcze wzbogaciło się w wiele ciekawych rekwizytów oraz materiału przyrodniczego, za co wszystkim rodzicom bardzo dziękujemy. To były bardzo pracowite cztery tygodnie.