OJEJ CÓŻ  TO ZA ZAPACH – CYNAMON, GOŹDZIKI

COŚ NAM SIĘ WYDAJE, ŻE KTOŚ PIECZE  

ŚWIĄTECZNE PIERNIKI!

W piątek, 16 grudnia grupa „Tygrysków” postanowiła upiec świąteczne pierniczki. Pomogły nam w tym mamusie: Piotrusia, Marysi i Michała. Wspólne wałkowanie ciasta, wykrawanie różnych kształtów za pomocą specjalnych foremek,  potem pieczenie pod czujnym okiem pań kucharek i wreszcie ozdabianie różnymi posypkami, lukrem sprawiły dzieciom ogromną radość i frajdę ! Zapach pieczonych pierniczków, korzennych przypraw roznosił się po całym przedszkolu. Upieczone pierniczki będą wspaniałym prezentem dla Rodziców na święta. Działania kulinarne wprowadziły „Tygryski” w bożonarodzeniowy nastrój, a jednocześnie były okazją do zapoznania z tradycją świąteczną. Dziękujemy Rodzicom oraz  paniom kucharkom za pomoc. Pierniczki wyglądają świątecznie i smakują wyśmienicie !