Grupa Zajączków w okresie przedświątecznym realizowała projekt ,,Święta Bożego Narodzenia”. Dzieci kolejny już raz poszukiwały odpowiedzi na różne trudne pytania. Zdobywaliśmy wiedzę na temat symboliki świąt, pomogła nam w tym pani Małgosia Chałupniczak. Przygotowując ozdoby na choinkę, zaprosiliśmy Panią Natalię – mamę Kacpra, która nauczyła nas robić papierowe gwiazdki. Okazało się, że nie były wcale takie trudne. Dowiedzieliśmy się również, że jedną z tradycji świątecznych jest pieczenie pierniczków. Tym razem do przedszkola zaprosiliśmy Babcię Kuby i Babcię Zosi. Prace związane z pieczeniem pierników, okazały się świetną zabawą. Cały dzień w przedszkolu spędziliśmy na wałkowaniu ciasta, wykrawaniu pierniczków oraz ich ozdabianiu. Nasze Panie kucharki pomogły nam również w pieczeniu – pilnie strzegły ogromnego piekarnika. Podczas trwania projektu poznawaliśmy również różne kolędy, świąteczne piosenki i zabawy taneczne, które zaprezentowaliśmy na kiermaszu. Zaprosiliśmy również naszych Rodziców, Babcie i Dziadków, aby zaprezentować nasze umiejętności i obdarować ich niespodziankami. W ostatnim dniu naszego projektu obejrzeliśmy Jasełka w wykonaniu najstarszych grup przedszkolnych, a następnie zasiedliśmy do wigilii – świątecznego obiadu. Wszystkie działania podejmowane przez dzieci przyczyniły się do powstania prezentacji ,,Świąteczna opowieść Zajączków”. Dziękujemy WSZYSTKIM, którzy nam pomagali zrealizować projekt i życzymy zdrowych i spokojnych świąt.

http://