W grudniu wzbogacaliśmy swoją wiedzę na temat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Braliśmy udział w przedszkolnym konkursie na „Świątecznego Anioła”. Dzięki pomocy ekspertów – Rodziców, poznaliśmy zwyczaje i tradycje bożonarodzeniowe, śpiewaliśmy kolędy, świąteczne piosenki. Wykonaliśmy ozdoby na choinkę, upominki dla Rodziców. Dla naszych najbliższych przygotowaliśmy Jasełka, które (ze względu na chorobę aktorów J) zaprezentujemy w pierwszych dniach stycznia. Odwiedził nas pisarz – pan Łukasz Zaranek, który opowiadał nam o świętach, swoich zainteresowaniach do pisania książek oraz przeczytał  bajkę „Wieczór wigilijny”. Przybył do nas  Gwiazdor, który obdarował każdego Tygrysa słodyczami i niespodzianką. W ostatnim dniu pobytu w przedszkolu obejrzeliśmy przedstawienie jasełkowe w wykonaniu dzieci ze starszych grup, wspólnie śpiewaliśmy kolędy, składaliśmy sobie świąteczne życzenia, dzieliliśmy się opłatkiem i wreszcie wszyscy zasiedliśmy do stołu z siankiem pod obrusem, jedząc wigilijny obiad. To były bardzo pracowite, pełne wrażeń ostatnie dni 2016 roku. Życzymy wszystkim Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku – już 2017!