“Znowu świeta, znowu święta,
taki miły sercu czas,
każdy dobrze go pamięta,
pozostanie długo w nas.”

Przed świętami w grupie Pszczółek panowało szczególne poruszenie, gdyż nasza grupa wraz z MIsiami i Żabkami przygotowywała Jasełka. Po wizycie Mikołaja w przedszkolu i kiermaszu świątecznym w Domu Kultury zapanował czas nauki wierszyków i ról, przypomnienia słów i melodii kolęd oraz przygotowania dekoracji i kostiumów. Wszystko po to, by jak co roku przybliżyć przedszkolakom historię narodzenia Dzieciątka Bożego. Wszystkie dzieci wytrwale znosiły próby przedstawienia. A w międzyczasie utrwalały wiedzę na temat tradycji świąt w Polsce i w innych krajach, np. w Wielkiej Brytanii.

Postaraliśmy się również, aby w naszej sali świateczne dekoracje tworzyły magiczna atmosferę. Przyczyniły się do tego prace dzieci tj. kartki świąteczne z życzeniami, witraże z aniołkami, pachnące mandarynki z goździkami oraz kolorowanka z szopką betlejemską.

A w dzień Wigilii Przedszkolnej już od rana panowała u nas krzątanina związana z Jasełkami, ubieranie kostiumów, powtarzanie tekstów  i kolęd. Potem nastąpił punkt kulminacyjny i nasz występ. A następnie spotkanie z Gwiazdorem i podarki od niego, łamanie się opłatkiem i składanie sobie życzeń światecznych , aż wreszcie uroczysty tradycyjny obiad z barszczem i rybą.

Na ten piękny czas życzymy wszystkim Wesołych świąt!!!

kartkawig2 mand szopka wig1 wigilia sdc15554 sdc15692