Od początku roku szkolnego dużo się u nas wydarzyło. Chodziliśmy na wycieczki, spacery. Uczestniczyliśmy w różnych uroczystościach, spotkaniach, akcjach charytatywnych. Czerpaliśmy z tego nie tylko Samą przyjemność, ale zdobywaliśmy różne umiejętności, doświadczenia oraz wiedzę przydatną do życia w rodzinie i społeczeństwie.

Jako mali ekolodzy pomagaliśmy sprzątać świat.

 

Uczuleni na krzywdę zwierząt pomagaliśmy w zbiórce na rzecz schroniska dla zwierząt „Azorek”.Nauczyliśmy się także empatii wobec innych, biorąc udział w Świątecznej Zbiórce Darów dla Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Wągrowcu i akcji charytatywnej „Góra grosza”.

„Misie, misie, śmieją im się pysie…”. Nam się śmiały na widok słodyczy, lecz po spotkaniu z panią pielęgniarką i technolog żywienia…

Postanowiliśmy zadbać o nasze zdrowie. Zaczęliśmy własnoręcznie robić soki owocowe i warzywne, zdając sobie sprawę ile dostarczają nam witamin potrzebnych dla zdrowia.

 

Doceniliśmy również pracę naszych rodziców, dziadków robiących zapasy na zimę, abyśmy mieli drogocenne witaminki przez cały rok. Postanowiliśmy sami zakisić kapustę. W tym celu udaliśmy się na targ w Ryczywole, aby zakupić potrzebne produkty.

O Misiach nie zapominały koleżanki i koledzy z innych grup, które wraz z paniami zapraszały nas na spotkania z ciekawymi ludźmi. Za co serdecznie dziękujemy!

Z okazji Dnia Pluszowego Misia zostaliśmy zaproszeni do Biblioteki Publicznej w Ryczywole. Słuchaliśmy wierszy, piosenek, poznaliśmy przygody różnych misiów.

Jesteśmy małymi Misiaczkami, więc oprócz ciężkiej pracy lubimy się bawić…

 

Lubimy dostawać prezenty… naprawdę na nie zasłużyliśmy, tak stwierdziła nasza Pani.

Grudzień to miesiąc przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia…Udzielił nam się świąteczny nastrój…

Wreszcie nadszedł dzień, w którym Misie stały się aniołkami, gwiazdkami, królami, pasterzami biorąc udział w Jasełkach.

 

Poznaliśmy tradycje świąteczne, czerpaliśmy radość z nadchodzących świąt. Ciężką pracę wynagrodziło nam spotkanie z Gwiazdorem!!!

 

Najpiękniejszy moment w tym  dniu… łamanie się opłatkiem, składanie życzeń, wspólny obiad…

Nauczyliśmy się, że należy szanować nie tylko najbliższych, ale także wszystkich ludzi biednych, czy bogatych, bo wszyscy mają prawo do szczęścia i godnego życia.

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU ŻYCZĄ MISIE Z PANIĄ