W okresie przedświątecznym dzieci z grup starszych- „Żabek”, „Misiów” oraz „Pszczółek” przygotowywały się do przedstawienia historii narodzenia Jezusa. Już od samego rana w dniu 22. grudnia w przedszkolu  panowała świąteczna atmosfera, ponieważ słychać było kolędy i podśpiewywanie małych aktorów. Niebawem wszyscy zebraliśmy się  w sali i z wielką ciekawością oczekiwaliśmy na przedstawienie. Przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale na tle  bożonarodzeniowej dekoracji – stajenki z Józefem, Maryją i Dzieciątkiem.  Wszystkich ogarnęła magia występów przedszkolaków. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Dzieci zaprosiły młodszych przedszkolaków do wspólnego śpiewania kolęd. Wszystkim występującym przedszkolakom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie, nauczone perfekcyjnie wierszyki, kolędy i pastorałki, dzięki którym stworzyły wspaniałą, świąteczną atmosferę i podbiły serca całej widowni. Dziękujemy serdecznie dzieciom i Paniom- p. A. Markwitz, p. M. Haupa, p. M. Napierale za doskonałe przygotowanie uroczystości.

Na zakończenie Pani dyrektor Elżbieta Matuszak złożyła wszystkim świąteczne życzenia.

Następnie wszystkie dzieci zasiadły do świątecznie nakrytych stołów, na których pojawił się opłatek i tradycyjne potrawy. Wielką atrakcją dla dzieci w tym dniu była wizyta Gwiazdora, który obdarował dzieci prezentami.

To był naprawdę dla wszystkich wyjątkowy dzień.