W minionym tygodniu grupa Tygrysków wzbogacała wiedzę na temat zegarów, bo kiedy żegnamy Stary Rok a witamy Nowy, to chyba najlepszy moment na rozmowy o przemijanym czasie i o jego pomiarze. Stworzyliśmy  „Kącik z zegarami”, który wzbudzał ogromne zainteresowanie, a jednocześnie był doskonałym miejscem do obserwacji, ćwiczeń słuchowych, artykulacyjnych, działań badawczych, rozpoznawania cyfr na tarczy zegara. Porównywaliśmy wielkość zegarów, kształt, kolor, układaliśmy od największego do najmniejszego. Każdy Tygrysek wykonał swój zegarek, na którym podejmował próby odczytywania pełnych godzin, co wcale nie było takie trudne. Dowiedzieliśmy się, że krótka wskazówka wskazuje godziny, a długa minuty. Zegarki wykorzystaliśmy do zabaw konstrukcyjnych, gdzie każdy mógł zaprojektować swój zegar – budzik, wiszący czy na wieży kościoła. Bawiliśmy się w zabawę „Zegar” w której każdy z nas mógł zostać wskazówką (długą lub krótką) w zależności od swojego wzrostu. Wiemy, że czas płynie, biegnie, leci, mija, a życie bez zegarów byłoby bardzo trudne.