VIVA CARNIVAL – koncert muzyczny

W piątek, 13 stycznia, po raz kolejny w roku spotkaliśmy się z przedstawicielami grupy „Artystyczny Kogel-Mogel”. Tym razem artyści zaprezentowali nam program o tematyce tanecznej. Dzieci wzbogaciły wiedzę na temat karnawału oraz różnych rodzajów tańca. Poznały dwa tańce standardowe – Walc wiedeński i Tango argentyńskie oraz tańce latynoamerykańskie – Czacza  i Samba. Przedszkolaki najpierw w teorii poznały charakterystyczne cech poszczególnych tańców, a potem przyszedł czas na obserwowanie wspaniałych tancerzy na parkiecie. Przepiękne stroje tancerzy, ich sposób poruszania się, w zależności od rodzaju muzyki sprawiły, że przedszkolaki były pod ogromnym wrażeniem. Na zakończenie prowadząca spotkanie zaprosiła wszystkich do wspólnego tańca. Choć nie mieliśmy tak pięknych, kolorowych strojów jak tancerze na paradach karnawałowych w Rio de Janeiro, wszyscy poczuliśmy klimat zabawy karnawałowej, która w naszym  przedszkolu odbędzie się już niebawem. Szykujmy stroje, bo będzie zabawa i będzie się działo!