Tygryski przez ostatnie dwa tygodnie realizowały projekt edukacyjny – Zima. Po raz kolejny próbowaliśmy uzyskać odpowiedź na różne interesujące nas pytania. W czasie trwania projektu mieliśmy też dużo szczęścia, bo mogliśmy rozmawiać o zimie – doświadczając jednocześnie śniegu, lodu i mrozu, co nie zawsze jest teraz zimą tak pewne. Zorganizowaliśmy Centrum Badawcze, poznaliśmy różne dyscypliny sportowe, wzbogaciliśmy słownictwo. Mama Kamila kolejny już raz przygotowała dla nas ciekawe doświadczenia i eksperymenty związane tym razem ze śniegiem i lodem, a tata Kamila oraz mama Wojtka pokazali nam swój sprzęt narciarski, dzięki czemu każdy chętny Tygrysek mógł choć przez chwilę poczuć się jak na stoku narciarskim. Obserwowaliśmy topniejący śnieg i sprawdzaliśmy czystość powstałej z niego wody. Babcia Dawida przeczytała nam bajkę „Zima u Kubusia Puchatka”, wykonaliśmy ciekawe prace plastyczne.  Ćwiczyliśmy sprawne ubieranie rękawiczek, kurtek, czapek i szalików aby potem bawić się na śniegu, rzucać śnieżkami, zjeżdżać na sankach, lepić bałwany, obserwować lodowe sople i szron na gałązkach drzew. Poznaliśmy jak działa termometr, podejmowaliśmy próbę odczytywania temperatury. Wiemy jak mieszkają i żyją Eskimosi oraz jakie zwierzęta można spotkać w Dalekiej Północy. Dowiedzieliśmy się, że zima jest piękną porą roku, ale też może być bardzo niebezpieczna i ciężka do przetrwania dla ludzi i zwierząt.

Na zakończenie projektu zaprosiliśmy do wspólnych, zimowych zabawy naszych sąsiadów – grupę Żabek. Wszyscy mogliśmy się wykazać wiedzą, rozwiązując zagadki słowne, quiz, oraz dopingować innych w sprawnym ubieraniu się na sanki.  Wiele radości sprawiła wszystkim zabawa folią malarską, imitującą lód, skoki po lodowych krach, zabawa ze śpiewem „Pingwinek”, ćwiczenia oddechowe z wykorzystaniem słomek. Dużo śmiechu, pisków i radości dostarczyły dzieciom same panie – rysując z zawiązanymi oczami bałwanki. Największą frajdę sprawiła jednak wszystkim bitwa na śnieżki – papierowe oczywiście.