Ostatnio wiele czasu poświęciliśmy na zimowe zabawy badawcze. Grupa Zajączków postawiła sobie wiele pytań problemowych, dzięki którym przystąpiliśmy do wielu ciekawych zabaw , obserwacji oraz eksperymentów. Prowadziliśmy obserwację ptaków i przygotowaliśmy dla nich smakołyki. Ciekawym doświadczeniem dla nas było odkrywanie zjawiska topnienia, zamarzania oraz poszukiwania odpowiedzi na pytanie ,,dlaczego dzisiaj nie wychodzi nam lepienie bałwanka, co się dzieje z tym śniegiem? W bardzo mroźny dzień zaprosiliśmy do naszej sali mamę Adriana, panią Sylwię, która pokazała nam świetne eksperymenty. Wspólnie zrobiliśmy sztuczny śnieg – pachnący i kolorowy. Robiliśmy też lodowiec, w którym zatopione były dinozaury, a kolorowe, lodowe kule wprawiły nas po prostu w zachwyt. Codziennie z wielką niecierpliwością oczekiwaliśmy wyjścia na plac zabaw, gdzie świetnie bawiliśmy się na sankach, lepiliśmy Olafa, poszukiwaliśmy tropów na śniegu i podziwialiśmy wspaniałe śniegowe płatki. Zima chyba wiedziała, że w naszej grupie dzieją się takie ciekawe zabawy więc sypnęła śniegiem i poszczypała nas mrozem w nos i policzki.

http://