W styczniu Pszczółki realizowały projekt edukacyjny „Ja i moja rodzina w przemijającym czasie”. Dzieci zgłębiały tajniki przemijania, czasu, poznawały dawne i współczesne czasomierze i zegary, uczyły się odczytywać i ustawiać pełne godziny na zegarze. Zastanawiały się, jak żyło się dawniej, kiedy ich rodzice i dziadkowie byli dziećmi, jak się bawili, spędzali czas w domu, przedszkolu i szkole.

Finałem projektu było spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Nasi goście obejrzeli Jasełka, a następnie zostali zaproszeni przez Pszczółki na wspólne spędzenie czasu przy kawie i cieście. Wnuczęta umiliły im czas recytując wierszyki i śpiewając piosenki o sympatii, szacunku i miłości, którą darzą swoich dziadków. Na koniec były uściski i łzy wzruszenia oraz przygotowane przez dzieci upominki.
 To styczniowe popołudnie zostanie długo w naszej pamięci.