W styczniu grupa “KOTKÓW” realizowała projekt edukacyjny pt. „ZIMA”. Dzieci podczas zajęć edukacyjnych dowiedziały się skąd bierze się śnieg oraz poznały właściwości tego opadu. Nasi mali badacze z zaciekawieniem obserwowali, co dzieje się ze śniegiem kiedy położymy go w słoiczku na ciepły kaloryfer. Sprawdzali też, czy śnieg naprawdę jest czysty. Okazało się, że chociaż biały, to w rzeczywistości nieskazitelny nie jest.


Dzieci mogły obserwować śnieg podczas zabaw w ogrodzie przedszkolnym, dzięki którym kształtowały umiejętność wyciągania wniosków z przeprowadzanych doświadczeń.


Kolejnym ciekawym eksperymentem była obserwacja śniegu podczas polewania go gorąca wodą. Przedszkolaki szybko zauważyły, że śnieg pod wpływem wyższej temperatury topnieje.


KOTKI podczas projektu bawiły się również w malarzy. Pani przyniosła do przedszkola śnieg, który dzieci później malowały farbami, a następnie obserwowały jak pod wpływem ciepła na talerzykach powstaje kolorowa woda.

 

W czasie trwania projektu grupę KOTKÓW odwiedził również Pan Arkadiusz Kapela- ANIMATOR orlika i trener Akademii Lekkoatletycznej Marcina Urbasia. Pan Arek opowiedział dzieciom o sportach zimowych oraz o bezpieczeństwie podczas zabaw na śniegu. Na zakończenie zrobił KOTKOM miłą niespodziankę i przebrał się za Clauna- śmiechu było co nie miara. Dzieci dowiedziały się też, że Pan Arek jest wolontariuszem w fundacji”Dr Clown”