W ramach projektu „Mobilność kadry edukacji szkolnej, Program Operacyjny Wiedza, Edukacja, Rozwój” w dniach od 29 stycznia do 11 lutego 2017 r. przebywałyśmy na kursie językowym w Wielkiej Brytanii. Głównym celem pobytu było podniesienie naszych kompetencji językowych i przygotowanie nas do pracy z dziećmi. Wyjazd w całości został sfinansowany z funduszy unijnych. Uczyłyśmy się w renomowanej szkole językowej Richard Language College znajdującej się w Bornemouth. Po wstępnej diagnozie umiejętności w zakresie kompetencji językowych zostałyśmy przydzielone do trzech kilkuosobowych grup o różnym poziomie. Codziennie uczęszczałyśmy na zajęcia, gdzie doskonaliłyśmy język i poznawałyśmy tamtejszą kulturę. Ważną częścią pobytu za granicą była nauka języka z ludźmi innych narodowości, co zwiększało praktyczne wykorzystanie języka obcego. Był czas też na przyjemności. Do takich należały wycieczki, które odbywałyśmy w czasie weekendu. Pierwszą był wyjazd do Londynu. Zobaczyłyśmy brytyjski parlament, pałac Buckingham, słynny dzwon Big Ben, London Eye, z którego rozpościerał się przepiękny widok na panoramę Londynu. Kolejną wycieczkę, do Oxfordu zorganizowały nam władze Richard Language Collegu. Zwiedzałyśmy tam budynki University of Oxford oraz podziwiałyśmy dobrze zachowaną angielską architekturę. Wycieczki okazały się kolejną, doskonałą formą stosowania języka angielskiego. Ogromną zaletą kursu było zakwaterowanie nas w prywatnych domach. Codzienne spotkania i rozmowy z gospodarzami domów również w znacznym stopniu wpłynęły na poprawę naszych kompetencji językowo – komunikacyjnych oraz pozwoliły poznać zwyczaje rodzin angielskich.
Dwa tygodnie szybko minęły, Anglia zachwyciła nas swoim urokiem, a my bogatsze w nowe doświadczenia wróciłyśmy do Polski i do pracy.