„Każdy, kto ma mądrą głowę, zna numery alarmowe,

Żeby się bezpiecznie żyło i nic złego nie zdarzyło”.

Pod takim hasłem odbyło się spotkanie Jeżyków i Misiów z panem Michałem Mulka – strażakiem z Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży. Dzieci utrwaliły znajomość numerów wszystkich służb ratunkowych, dowiedziały się kiedy i jak wezwać pomoc. Ale przede wszystkim utrwaliły zasady bezpieczeństwa, tak, aby nigdy nie musiały z tej umiejętności korzystać.

Pan Michał pokazał dzieciom czujniki tlenku węgla, wyjaśnił ich sposób działania i znaczenie dla bezpieczeństwa naszych rodzin. Przypomniał zasady bezpiecznych zabaw zimowych oraz zasady bezpiecznego uczestniczenia w ruchu drogowym – przede wszystkim zwrócił uwagę na znaczenie kamizelek, opasek i znaczków odblaskowych dla bezpieczeństwa pieszych.

Dzieci z zainteresowaniem słuchały przestróg z ust Strażaka, a na koniec mogły przymierzyć kask strażacki.