W dinozaurach jest coś magicznego, coś, co bardzo interesuje dzieci. Dlatego w grupie Tygrysków postanowiliśmy pogłębić wiedzę o tych największych na świecie, żyjących kilka milionów lat temu gadach. Oglądaliśmy filmy edukacyjne, prezentacje multimedialne, książki, atlasy, zdjęcia, obrazki. Wykonaliśmy prace plastyczne, bawiliśmy się w archeologów, robiliśmy odciski w masie solnej – nasze skamieniałości.  Dowiedzieliśmy się jak powstał węgiel, dlaczego dinozaury wyginęły oraz jak żyli Jaskiniowcy. Mama Izy – pani Ania, opowiedziała nam o wulkanach oraz przygotowała eksperyment „Wulkan”. Wzbogaciliśmy słownictwo, a wymawianie skomplikowanych nazw dinozaurów nie było dla Tygrysków żadnym problemem. Na zakończenie,  z krzesła, dwóch patyków, papieru, folii  i taśmy klejącej wykonaliśmy naszego  „DINUSIA”.