Chyba żaden człowiek nie mógłby żyć bez przyjaciół, a dla wielu ludzi wielkim przyjacielem jest również książka. Zajączki ostatnio zamieniły się w poszukiwaczy wiadomości na temat książek. Dzięki swej ciekawości dowiedziały się, że książki mogą być cienkie i obrazkowe oraz takie, które są obszerne i zebrane w tomy, zawierające bardzo dużo wiadomości. Zajączki poznały również etapy powstawania książek począwszy od autora do wydawcy. Dzieci poznały trudne słowa związane z tworzeniem książki. W celu utrwalenia wiadomości na temat książek, ciekawskie Zajączki wybrały się do Gminnej Biblioteki Publicznej. Pani Stefania i pani Aldona przygotowały bardzo interesujące zajęcia. Dzieci poznały funkcjonowanie biblioteki, wysłuchały opowiadania o Franklinie, który przypomniał dzieciom o tym, że książeczki należy szanować. Zajączki poznały również księgozbiory i zabawiły się w ilustratorów. Podczas trwania projektu dzieci słuchały różne wiersze, opowiadania i bajki. Dzieci chętnie wraz z rodzicami tworzyły książeczki, w których każdy mógł napisać swój fragment. Zabawa w autorów książek bardzo nam się spodobała przez co zyskaliśmy do naszej grupowej biblioteki nowe i oczywiście własne książeczki. Każdy przedszkolak mógł wykonać również swoje ,,bajkowe ciasteczko” i przedstawić swoją ulubioną postać z bajki podczas zajęć kulinarnych. Zajączki już od początku roku szkolnego zapraszają rodziców lub inne osoby, które chętnie czytają bajki. Takie zajęcia z rodzicami zachęciły również dzieci do częstego opowiadania. Chętne dzieci bardzo często siadały na naszym ,,bajkowym fotelu” i opowiadały swoją bajkę.
Dziękujemy paniom z Gminnej Biblioteki oraz wszystkim mamom, które tak chętnie włączyły się do naszej zabawy.

Wiemy już, że KSIĄŻKA TO NASZ WIELKI PRZYJACIEL.

http://