W lutym, kiedy  jeszcze zima i szybko zapada zmrok, w funkcjonowaniu człowieka pomocny jest prąd. Nie wyobrażamy już sobie życia bez urządzeń takich jak lodówka, pralka, komputer czy telefon. A wszystkie one działają dzięki energii elektrycznej z sieci lub baterii. Dlatego Pszczółki tak chętnie zgłębiły ten temat.
Przez dwa tygodnie dowiedzieliśmy się jak i gdzie wytwarzany jest prąd, w jaki sposób trafia do naszych domów, a także jak bezpiecznie z niego korzystać. Wiemy też, że wytwarzanie prądu wiąże się ochroną środowiska, dlatego  chcieliśmy więcej wiedzieć o elektrowniach wiatrowych, wodnych i słonecznych. Gościliśmy też dziadka Wojtka, który opowiedział i pokazał nam przedmioty dawniej używane w domach bez prądu. Naszym gościem był również pan elektryk – tata Jakuba, z którym budowaliśmy obwód elektryczny i lutowaliśmy przewody.
Naszą wiedzę wzbogaciło również centrum badawcze, gdzie wspólnie z rodzicami zgromadziliśmy wiele ciekawych przedmiotów związanych z elektrycznością: żarówki, baterie, przewody, włączniki, bezpieczniki, kondensatory oraz wiele ciekawych książek.
I wiemy też najważniejsze – jak samemu na co dzień oszczędzać prąd.