Przez dwa tygodnie w grupie „KOTKÓW” realizowany był projekt edukacyjny „DINOZAURY”. W pierwszej części dzieci zbierały informacje o prehistorycznych zwierzętach. Przynosiły do przedszkola albumy przyrodnicze, książki oraz figurki przedstawiające bohaterów projektu. Podczas działań dzieci poznawały różne gatunki dinozaurów, ich sposób życia i zachowania. Dowiedziały się również jak powstał węgiel oraz biała sól. W drugiej części projektu maluchy poznały pracę paleontologa i same mogły doświadczyć tej ciężkiej pracy podczas wydobywania dinozaurów z lodu. Była to doskonała okazja, aby przenieść wiedzę teoretyczną na działania praktyczne. Zadaniem przedszkolaków było też przygotowanie prac na temat dinozaurów wykorzystując do tego plastelinę, balony, węgiel, farbki. Wszystkim zadaniom towarzyszyły wesołe, tematyczne zabawy ruchowe. W dinozaurach jest coś magicznego i wyjątkowego, coś co przyciąga i interesuje dzieci. Wiadomo, że zwierzęta te już dawno wymarły i być może to właśnie dostarcza im dużej dawki wyobraźni.